Politsei mõõdab üldjuhul joovet väljahingatavas õhus ning siis on mõõtühikud teised.
0,20–0,49 promilli veres = 0,10 kuni 0,24 milligrammi ühes liitris väljahingatavas õhus
0,50–1,49 promilli veres = 0,25 kuni 0,74 milligrammi ühes liitris väljahingatavas õhus
Alates 1,50 promilli veres = alates 0,75 milligrammi ühes liitris väljahingatavas õhus
NB! Kaasaskantav alkomeeter peab olema perioodiliselt kontrollitud ning seda ei soovitata hoida autos, kus on väga suured temperatuurierinevused. Sellise alkomeetri negatiivne näit ei pruugi olla usaldusväärne. Kirvereegli järgi elimineeritakse 0,5 liitrit heledat õlut organismist täielikult üldjuhul kahe-kolme tunni jooksul. Tark ei torma ning siiras usk oma kainusesse ei vabasta karistusest.
Karistused
0,2–0,49 promilli – rahatrahv kuni 400 eurot või juhtimisõiguse äravõtmine kuni 6 kuuks.
0,5–1,49 promilli – rahatrahv kuni 1200 eurot või arest kuni 30 ööpäeva või juhtimisõiguse äravõtmine kuni 12 kuud.
Mõlemal juhul võib koos rahatrahvi või arestiga kohaldada juhtimisõiguse äravõtmist lisakaristusena 3 kuni 9 kuuks (korduvrikkumise korral kuni 12 kuuni).
Alates 1,50 promilli – kriminaalkaristusena rahaline karistus (sõltub sissetulekust, kuid näiteks sissetulekuta inimesel võib küündida 5000 euroni) või vangistus kuni 3 aastat.
Kui juht tabatakse kriminaalses joobes teist korda, on vangistus kuni 4 aastat ning täielikult tingimisi kohaldamata seda jätta ei saa. Samuti on teistkordsel joobes juhtimisel kohustuslik juhtimisõiguse äravõtmine. Kriminaalmenetluses küünib juhtimisõiguse äravõtmise ülemmäär 3 aastani.
Üha sagedamini konfiskeeritakse ka süüteo toimepanemise vahend ehk kasutatud auto.
NB! Alkoholi tarvitamise korral kaotab kindlustus sisuliselt kehtivuse – kaskokindlustus ei hüvita kahju ning kohustuslik liikluskindlustus nõuab regressi korras tagasi kogu kannatanutele makstud hüvitise.