Peale rippuva ja rullhelkuri on veel palju võimalusi, näiteks helkurmaterjalist tooteid: mütsid, joped, püksid, kindad, saapapaelad, kotid. „Väga tervitatav on, kui inimene kasutab ühele sertifitseeritud helkurile lisaks helkurmaterjalist tooteid,“ ütleb Lukašenko-Tšistotin. „Siiski ei soovita ma ainult helkurtooteid kasutada, seda määrdunud riiete puhul kipume neid pesumasinas pesema, aga see vähendab helkurmaterjali tagasipeegeldumise võimet – riie kulub ja eluiga väheneb.“
Samuti soovitab ekspert nähtavaks teha oma lemmikloomad, kellega käiakse õues jalutamas. Nende jaoks on turul väga põnevad vahendid – alates vilkuvate tuledega kaelarihmadest lõpetades lemmiklooma helkurspreist.
Jalakäijad ei oska end autojuhi rolli asetada
Kõik saavad aru, et helkur on vajalik, ent ikkagi kohtame tänavatel palju inimesi, kes ei kanna seda oma riiete küljes. Lukašenko-Tšistotin usub, et vastus sellisele käitumisele võib tulla kodust. „Vanemad on oma lapsed kõik väga nähtavaks teinud ja ka statistika põhjal saab tõdeda, et lapsed on hästi valgustatud ehk nähtavad. Kui aga lapsevanem teeb ainult lapse nähtavaks ning unustab end ära, kipub ka teismelisel ühel hetkel helkur ununema. Eeskuju on oluline!“ avaldab ta arvamust.
Teine põhjus on aga selles, et jalakäijana ei mõista me tegelikult, kui piiratud on autojuhi vaateväli sõidukis, eriti kui lisada sinna juurde erinevad ilmastikutingimused – lumesadu või vihm. „See on tõenäoliselt põhjus, miks teismelised helkurit ei taha kanda. Neil pole lihtsalt autojuhina kogemust! Jalakäija näeb autotulesid juba kaugelt – kuskil 150 meetri pealt saab jalakäija autotulede valguses päris hästi lugeda ka näiteks oma ID-kaardil olevaid andmeid –, aga ilma helkurita jalakäijat ei tuvasta autojuht liikluses enne kui napilt 30 meetri kaugusel jalakäijast. Seega tasub end korraks panna ka autojuhi kingadesse.“
Meeldetuletus! Päkapikuaeg hakkab lähenema ning väga hea mõte on kinkida sõbrale, lapsele ja lähedasele helkur, sest ootame neid turvaliselt koju!